Drewno do łazienki – czy to się sprawdzi?

Nowoczesne meble można zamontować w każdym pomieszczeniu. Najwięcej pytań pojawia się jednak o drewniane meble w łazience. Nasi obecni Klienci mieli wiele obaw, że wilgoć, której akurat w łazience jest nadmiar – nie odbije się negatywnie na meblach drewnianych. Nikt bowiem nie chce wydać większej kwoty na urządzenie pomieszczenia, które po kilku latach stanie się galerią rozwarstwionych szafek i mebli pod zabudowę sprzętu AGD.

Jak pokazują niezależne od nas badania, drewno może spokojnie być stosowane w łazienkach, pod pewnymi warunkami. Podstawowym z nich jest gatunek drzewa, z jakiego pochodzi materiał na meble. W naszej ofercie znajdują się meble wykonane z drzew występujących w Polsce o wysokim współczynniku tolerancji na wilgoć dąb, jesion, wiąz, modrzew i buk. Naturalne stanowiska tych gatunków to gleby świeże (stanowiska optymalne, lub regularnie podtapiane wodami opadowymi lub gruntowymi). Oprócz gatunków rodzimych oferujemy również drewno egzotyczne takie jak teak, jatobe, iroko, cedr, wenge oraz orzech. Te gatunki charakteryzują się ponadprzeciętną odpornością na warunki podwyższonej wilgotności.

drewno w łazience
drewno w łazience

Nie ma więc ryzyka, że łazienkowa wilgoć negatywnie wpłynie na drewniane meble w łazience. Dodatkową ochronę drewna zapewniamy przez lakierowanie i ew. bejcowanie powierzchni mebli. Możemy jeszcze do zabezpieczenia drewna użyć woskowania, ale nie stosujemy tego zabezpieczenia dla drewna egzotycznego, ponieważ przy kontakcie z wodą na powierzchni drewna mogą się pojawić plamy.
Meble łazienkowe wykonane z drewna w połączeniu jeszcze z białym lakierowanym MDF będą bardzo eleganckie, ponadczasowe oraz przytulne. Zastosowanie drewna w łazience sprawi, że pomieszczenie to, które raczej jest chłodne, zyska naturalne ciepło i niesamowity klimat.

Zobacz galerię naszych realizacji mebli łazienkowych. Przekonaj się o ich jakości. Można to zrobić przez kontakt z nami – opowiemy Ci jak zachowują się meble u naszych obecnych Klientów po kilku latach ekspozycji na warunki większej wilgotności w łazience.